Yazılar

Kylie Jenner 300 milyon Instagram takipçisi olan ilk kadın oldu

Makyaj devi Kylie Jenner, Instagram’da 300 milyon takipçiye ulaşan ilk kadın oldu.

Önceden uygulamanın en popüler kadını olan Ariana Grande, şimdi Selena Gomez ile ikinci sırada. Şarkıcıların her birinin 289 milyonu var.

Ancak Manchester United forvet oyuncusu Cristiano Ronaldo, şu anda 388 milyondan fazla takipçisi ile Instagram’ın en çok takip edilen kişisi olmaya devam ediyor.

Jenner, son zamanlarda görüntü paylaşım platformunda nispeten sessizdi.
Partneri rapçi Travis Scott, 5 Kasım’da Houston, Teksas’taki Astroworld müzik festivalinde sahne alırken, hayranlar arasında çıkan izdihamda 10 kişi öldü.

İkinci çocuğuna hamile olan Jenner ise sosyal medyadaki sessizliğini ancak Noel arifesinde, annesi Kris Jenner’ın bir fotoğrafını paylaşarak bozdu.

Ertesi hafta, 2021’de yaşadığı “nimetler” ve “kalp ağrıları” hakkında bir paylaşım yaptı.

2010’da Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından yaratılan Instagram – 2012’de Facebook tarafından 1 milyar dolara (0,7 milyar sterlin) satın alındı ​​- şimdi 1,3 milyar kullanıcısı var.

Her gün 500 milyon kişi uygulamayı kullanıyor

Dünyanın dört bir yanındaki yaratıcıların en sevdiği fotoğraflarını sergileyen resmi hesabı @Instagram, 460 milyondan fazla takipçiye sahip.

Sırada 200 milyon takipçiye ulaşan ilk kişi olan Ronaldo var.

Diğer futbolcu Lionel Messi de 300 milyon kilometre taşını aştı.

İlk 10’daki diğer hesaplar eski güreşçi The Rock’a, reality-TV kişiliği Kim Kardashian’a ve şarkıcılar Beyoncé ve Justin Bieber’a ait.

Instagram popülaritesi arttıkça, zararlı çevrimiçi içerikten sorumlu olduğu konusunda eleştirilerle karşı karşıya kaldı.

Facebook muhbiri Frances Haugen, şirketin kendi araştırmasının zararlı olabileceğini gösterdiği ortaya çıktıktan sonra “diğer sosyal medya biçimlerinden daha tehlikeli” olarak nitelendirdi.

O sırada Instagram, araştırmanın “karmaşık ve zor sorunları anlama taahhüdünü” gösterdiğini söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu