Yazılar

Bu Öğrenciler Kripto İle İlgili Dersler Alacaklar

Güney Kore’de yeni akademik yıl Mart’ta başlıyor ve yeni dönem öncesinde, Kuzey Gyeongsang Eyaletindeki (Güney Kore topraklarının neredeyse %20’sini oluşturan) Gyeongbuk Eğitim Ofisi, yeni eğitim materyallerini ilkokul, ortaokul ve liselere dağıttı. ve bölgedeki liseler – esas olarak modern ekonomik gerçeklere odaklanıyor. Ancak görünen o ki kripto, genç öğrenciler için menüde olmayacak – ya da en azından henüz değil.

Medya kuruluşu Newsis’in (Güney Kore’de bulunan özel bir haber ajansı.) bildirdiğine göre, çocuklara “kripto varlıklar ve dijital varlıklar” hakkında bilgi vermenin yanı sıra, öğretmenlere sesli kimlik avı ve dijital gizlilikle ilgili sorunlar gibi kavramları açıklama talimatı da verilecek. Bu konulara ilişkin dersler ortaokul birinci sınıfta seçmeli (seçmeli) bir modül olarak sosyal bilgiler müfredatına eklenecek ancak ortaokul üçüncü sınıf ve lise birinci sınıf öğrencileri için zorunlu görünmektedir.

Ofis, değişikliklerden önce öğretmenlere Ocak ayı boyunca konularda eğitim sağlayacağını da sözlerine ekledi. Medya kuruluşu, ofisin orta öğretim başkanı Bae Seong-ho’nun şunları söylediğini aktardı:

“Öğrencilerin rasyonel bir ekonomi kavramı oluşturmasına ve değişen zamana esneklikle cevap vermesine yardımcı olacak ekonomi eğitimi vereceğiz.”

Bu, Güney Kore eğitim sisteminin kriptoyla ilk çalışması değil. 2020’de Cryptonews.com, bir tür (liste dışı) “kripto para” biriminin, genç öğrencilere “kitle fonlaması” gibi kavramları öğretmeyi amaçlayan, hükümet tarafından işletilen yeni bir eğitim platformunun yerel para birimi olacağını bildirdi.

Kripto ve blok zinciri ile ilgili konular da Güney Kore üniversitelerinde her zamankinden daha yaygın hale geliyor. Doğu Asya’nın başka bir yerinde, Çin’in en iyi teknoloji üniversitesi olan Chengdu Bilgi Teknolojileri Üniversitesi, şu anda bir Blockchain Mühendisliği lisans ana kursu yürütüyor ve ilk öğrenci grubu 2024’te mezun oluyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu